Hakkımızda

1969 yılında aile büyüğümüz Hasan Nuri Aker tarafından Özkan Saat Kayışları ünvanı ile temelleri atılan firmamız, 1982 yılında sektör değiştirerek Özkan Dar Dokuma ünvanı ile tekstil / dar dokuma sektörüne yönelmiştir.

1992 ve 1993 yılları arasında, bilgisayarlı jakarlı dar dokuma teknolojisini de bünyemize katarak sektörümüzdeki yerimizi daha da güçlendirimeyi başardık.

Bilgisayarlı jakar teknolojisinin bünyemize katılmasına bağlı olarak yeni dar dokuma makine parkurlarımız ile imalat kapasitemizi ve mamül çeşitliliğimizi, uygun fiyatlandırma politikamız ile destekleyerek müşterilerimizin memnuniyetini sürekli kılma çalışmalarımıza devam ettik.

Aker Dar Dokuma ve İplik Sanayi Anonim Şirketi2004 yılında Aker Dar Dokuma ve İplik Sanayi Anonim Şirketi ünvanı ile daha geniş bir müşteri portföyüne; daha hızlı, kaliteli ve profesyonel hizmet verebilmek amacıyla genel bir yeniden yapılanma sürecine girdik.

Toplam kalite anlayışının daha etkin kullanılması ve teknolojik alt yapı yenilemeleri bu yeniden yapılanma çalışmalarımızdan bir kaçı olarak sıralanabilir.

Misyonumuz ;

Kalite öncelikli imalat sistemimiz, yeniliklere ve gelişime açık şirket kültürümüz, gelişen ve öğrenen kurumsal yapımız, zamanında ve yerinde teslim politikamız, sürekliliği ve güveni esas alan müşteri ilişkilerimiz ve tecrübeli personelimiz ile müşterilerimizin ihtiyaçları üzerine yoğunlaşarak, polipropilen iplik ve dar dokuma mamülleri imal ederek kendilerine sunmaktır.

Vizyonumuz ;

Yurtiçi sektörümüzde sağladığımız lider pozisyonumuzu korumak, sektörümüzün gelişimine ve ülke ekonomimize katkıda bulunurken, müşteririlerimize daha iyi hizmet edebilmek, yurtiçi pazarımızda edindiğimiz tecrübelerimizi yurtdışı pazarlara da aktarabilmektir.

Firmamız, dar dokuma imalatında müşterilerinin ihtiyaç ve isteklerine bağlı olarak bir çok farklı hammadde kullanmaktadır.

Günümüzde en yoğun talep gören dar dokuma hammadesi olan polipropilen ipliği kendi tesislerimizde 600, 1000 ve 1300 denye başta olmak üzere değişik teknik özelliklerde  imal etmekte ve dar dokuma tesisislerimizde kullanmaktayız.

Polipropilen iplik tesisimiz, dar dokuma tesisimizin ihtiyacı olan polipropilen ipliği imal etmenin yanında, polipropilen iplik kullanan diğer müşterilerimize de hizmet vermektedir. Geniş renk seçenekleri ile müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda değişik denyelerde, parlak ya da mat, yüksek ya da düşük mukavemetli, fosforlu ya da UV’li bir çok farklı teknik özelliğe sahip polipropilen iplik imalatı gerçekleştirmektedir.

Aker Dar Dokuma ve İplik Sanayi Anonim Şirketi

Dar dokuma tesisimizde düz polipropilen, pamuk, polyester, elastik, simli, misinalı, fosforlu, naylon, dikiş ipliği ve diğer bir çok iplik türleri ile mamuller imal edilmektedir.

Ayrıca, jakarlı dar dokuma imalatımız da aynı şekilde polipropilen, pamuk, polyester, elastik, simli, misinalı, fosforlu, naylon, dikiş ipliği ve diğer bir çok iplik türleri ile müşterilerimizin taleplerine uygun dar dokuma mamulleri imal edilmektedir.

Jakarlı dar dokuma teknolojisi ile desteklenen geniş makine parkurumuz ve yılların getirdiği tecrübe ve bilgi birikimimiz ile müşterilerimizin her türlü kolon, lastik, şerit ve kordon gibi dar dokuma ihtiyaçlarını karşılayarak müşteri memnuniyetine dönüştürmekteyiz.

Bugün, Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.?nin dar dokuma imalat kapasitesi Lüleburgaz?da 27.450 mt2 açık alan üzerine kurulu 3600 mt?lik kapalı alan tesisinde mamule bağlı olarak aylık 2 ile 3 milyon metre arasında değişmektedir.

Firmamız, İstanbul Mercan (Eminönünü)?da ki şubeleriyle müşterilerine daha hızlı hizmet verebilmenin çabası içerisindedir.

Tüm hakları Aker Dar Dokuma ve İplik Sanayi Anonim Şirketi'ne aittir. Hiçbir sebeple kopyalanamaz ve kullanılamaz. ® 2013 >> Site Haritası