Dar Dokuma

Dar Dokuma

Dar Dokuma

Dar dokuma, günlük hayatın çok farklı alanlarında kullanılan bir mamuldür. Ayakkabı, çanta, mobilya gibi birbirinden çok farklı sektörlerde ara mamul olarak kullanılmakta, ayrıca da iç çamaşır, kemer ve benzeri sektörler aracılığı ile son kullanıcıya ulaşmaktadır.

Dar dokuma mamullerinin imalatında bir çok farklı iplik ve bu ipliklerle birlikte sim, misina, fosfor ve lateks (lastik) gibi malzemeler kullanılabilmektedir. Katkı malzemeleri ile mamullere istenilen görsel ve işlevsel özellikler kazandırılabilmektedir.

Dar dokuma mamulleri sim katılarak süslenebileceği gibi, lateks katılarak da esneme özelliğine sahip hale getirilebilirler. Simli Dar Dokuma imalatımız ile ilgili sayfamızdan simli mamullerimiz, Lastik Dar Dokuma imalatımız ile ilgili sayfamızdan da elastik mamullerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Farklı iplik denye ve renk seçenekleri ile bahsi geçen katkı malzemelerinin farklı renk kombinasyonlarından ve dokuma tekniklerinden de yararlanılarak birbirinden farklı desenlerin oluşturulması mümkündür. Oluşturulan bu çalışmalar kolon, lastik, şerit ve biye gibi tabirlerle adlandırılmaktadır. Düz Dar Dokuma imalatımıza ait sayfamızdan konuyla ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Jakarlı dar dokuma teknolojisi sayesinde ise; bilgisayar destekli tasarım ve makinelerde firma unvanları  logoları yada sloganları ile daha özel ve özgün çalışmalar yapılabilmektedir. Jakarlı Dar Dokuma imalatımıza ait sayfamızdan konu ile ilgili  daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir dar dokuma mamulünün kalitesi, imalat sürecinde kullanılan ham maddeler (iplik ile istenilen mamul özelliğine uygun olarak tercih edilen katkı iplik ve malzemeleri),  dar dokuma makinalarının kalitesi, birikim, ustalık becerileri ve  şirket kültürü ile doğrudan ilişkilidir.

Bu sebeple, Aker Dar Dokuma ve İplik Sanayi Anonim Şirketi  olarak müşterilerimizin ihtiyaç ve isteklerine uygun kalite, teknik özellik ve yeterlilikte mamuller sunabilmek amacıyla, en yoğun talep gören dar dokuma ham maddesi olan polipropilen ipliği de kendi tesislerimizde imal  etmekteyiz. Bu sayede, müşterilerimize daha geniş renk, kalite ve teknik özelliklerde mamulleri daha uygun imkanlarla sunabilmekteyiz. Polipropilen İplik imalatımıza ait sayfamızdan konu ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mamullerimizin kalitesini sağlamak ve istenen seviyede tutmak, müşterilerimize daha hızlı ve kaliteli hizmet sunabilmek  amacıyla tesisimizde sadece Müller ve Kuş marka dar dokuma makineleri kullanılmakta, belirli aralıklarla yazılımsal ve donanımsal iyileştirmeler yapılmaktadır.  Çalışanlarımızın konularında kendilerini geliştirmeleri kadar, imalat öncesi süreçte başlayan ve satış sonrası sürece kadar devam eden kalite – müşteri memnuniyeti politikalarımızı en iyi şekilde kavramalarına da özen göstermekteyiz. Müşterilerimizin minimum düzeyde fire oranı ile çalışabilmelerini sağlamak amacıyla mamullerimizin imali aşamasından, paketleme ve sevkıyat aşamasına kadar özen göstermekte, kalite, fiyat ve zamanında teslim noktalarının üzerinde özenle durmaktayız.

Müşterilerimize Merter ve Eminönü‘nde (Mercan) bulunan şubelerimiz aracılığı ile hizmet sunmakta ve Lüleburgaz‘da bulunan 3600 mt² kapalı alan tesisimizden şubelerimize günlük sevkıyat yapmaktayız.

Tüm hakları Aker Dar Dokuma ve İplik Sanayi Anonim Şirketi'ne aittir. Hiçbir sebeple kopyalanamaz ve kullanılamaz. ® 2013 >> Site Haritası