Dar Dokuma Lastik

Dar Dokuma Lastik

Dar Dokuma Lastik

İmalatı esnasında içerisinde lateks kullanılarak esneme özelliği kazandırılan dar dokuma mamulleridir. Yaygın olarak erkek iç çamaşırlarında, pantolon askılarında ve mobilya imalatında kullanılmakla birlikte farklı alanlarda da ihtiyaçlar doğrultusunda tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

Lateks, dar dokuma lastiklerin imalatı esnasında polipropilen, polyester, pamuk ve diğer iplik türlerinin bir çoğu ile birlikte kullanılabilmekte, mamulünün kullanım, yer ve koşullarına uygun olarak esneme özelliği kazandırmaktadır.

Kazandırılan bu esneklik istenilen oranda olacak şekilde ayarlanabilmektedir. Örneğin; esneme özelliğinin düşük tutulması ile elastik fakat sert mamuller,  fazla tutulması ile de elastik ancak yumuşak ve dökümlü mamuller imal edilmesi mümkündür. Ayrıca, mamulün esneme oranı da talep doğrultusunda santimetre cinsinden yada kaça kaç oranında ihtiyaç duyuluyorsa  ona uygun olarak düzenlenebilmektedir.

Lateks, dar dokuma mamulü içerisine katkı malzemesi olarak katıldığı ipliğin renk özelliğine uygun olarak renklendirilebileceği gibi, özgünlük katması açısından farklı renk seçenekleri ile de kullanılabilmektedir. Mamul ipliğinin ve lateksin farklı renklerde kullanımı mümkün olduğu gibi, yakın renklerde kullanılarak lateksin gizlenmesi de mümkündür.

Dar dokuma lastik imalatı esnasında içerisine farklı katkı malzemeleri ilave edilerek görsel ve teknik özgünlük sağlanabilmektedir. İstenirse mamulün imali esnasında simli iplik dahil edilerek yatay yada dikey çizgiler ile mamulün süslenmesi ve farklılaştırılması mümkündür.

Müşterilerimize  sorunsuz şekilde kullanabilecekleri daha kaliteli mamuller sunabilmek amacıyla, lastik dar dokuma imalatımız da rakiplerimizin aksine sekizli tarak tercih etmekte ve kullanmaktayız. Bunun yanında, bir dar dokuma mamulünün kalitesinde en önemli etkenlerden birisi de ham maddesi olan ipliktir. Sürekli, standart ve istenen düzeyde bir ham madde kalitesini elde edebilmek amacıyla kurulan polipropilen iplik tesisimizin sağladığı bir avantaj olarak; geniş polipropilen iplik denye ve renk seçeneklerimiz sayesinde müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun mamul tasarımlarını kendilerine sunabilmekteyiz. Polipropilen İplik imalatımız ile ilgili sayfamızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Jakarlı dar dokuma tesisimiz ile de mamüllerin üzerine silinmez ve solmaz şekilde, mamulün imalatı esnasında firma ismi, logo, slogan ve marka çalışmaları gerçekleştirebilmekteyiz. Bu sayede müşterilerimize kendi mamullerini sektörlerinde farklı bir pozisyonda konumlandırma imkanı sunmakta, mamullerinin özgünlüğünü ön plana çıkarmalarında yardımcı olmaktayız. Jakarlı Elastik Dar Dokuma imalatımız ile ilgili sayfamızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tüm hakları Aker Dar Dokuma ve İplik Sanayi Anonim Şirketi'ne aittir. Hiçbir sebeple kopyalanamaz ve kullanılamaz. ® 2013 >> Site Haritası