Misinalı Dar Dokuma

Misinalı Dar Dokuma

Misinalı Dar Dokuma

İmalatı esnasında içerisine misina dahil edilerek elde edilen dar dokuma mamülleridir.  Misinalı dar dokuma mamülleri kullanım yerine ve ihtiyaç duyulan teknik özelliklere bağlı olarak tamamen misinadan imal edilebileceği gibi, farklı iplik türleri ve katkı malzemeleri ile kombine edilerek karışık şekilde de kullanılabilmektedir.

Farklı iplik türevleri ile birlikte kullanılabilmekle birlikte yaygın olarak polipropilen iplik ile imal edilen mamüllerde misina kullanımı tercih edilmektedir. Müşterilerimize daha hızlı, kaliteli ve uygun hizmet sunabilmek amacıyla kurulan polipropilen iplik tesisimiz sayesinde  müşterilerimize geniş bir polipropilen iplik renk,kalite ve denye seçenek yelpazesi sunabilmekteyiz.  Polipropilen İplik imalatımız ile ilgili sayfamızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Polipropilen ipliğin renk ve denye varyasyonlarından ve dar dokuma tekniklerinden yararlanılarak farklı ve özgün mamül çalışmaları yapılabileceği gibi, farklı misina ve renk seçenekleri de kullanılarak özgün desen çalışmalarının yapılabilmesi mümkündür. İstenilen teknik özelliklere ve kullanım yerine bağlı olarak farklı iplik türleri (örneğin; polyester) ile dokunması yada dahil edilmesi ile mamülde farklılık oluşturulması da mümkündür.

Misinalı dar dokuma mamülleri yaygın olarak ayakkabı ve tekstil sektöründe tercih edilmekte, hazır giyim sektörünün bazı  noktalarında, mobilya imalatı gibi değişik alanlarda da kullanılmaktadır. Özgün bir görüntüye sahip olan misinalı dar dokuma mamüllerinin kullanım yerleri tamamiyle müşterilerimizin tercihlerine ve mamüllerinde oluşturmak istedikleri farklılıklara bağlı olarak asıl yada ikame mamül şeklinde olabilmektedir.

Misinalı dar dokuma mamülleri diğer dar dokuma mamüllerine göre daha sert bir özelliğe sahiptir. Kullanıldıkları alana mukavemet sağladıkları gibi, daha dik bir görüntü de oluşturmaktadırlar.

Misinalı dar dokuma mamüllerinin imalatında sim, polyester, lateks ve naylon gibi bir çok farklı iplik türevi de kullanılabilmektedir. Misinalı bir dar dokuma mamulüne lateks katılarak mamule esneme özelliği kazandırılabilmektedir. Misina ve lateksin birlikte kullanımı ile esnek ancak sert bir mamul elde edilmektedir.

Mamüle farklılık kazandırabilmek amacıyla polipropilen iplik tesisimizde imal edilen fosforlu polipropilen ipliklerle de kullanılabilmektedir. Bu sayede hem fosforlu polipropilen ipliğin yetersiz aydınlatmanın bulunduğu alanlarda sağladığı parlama özelliğinden, hem de misinalı dar dokuma mamüllerinin sert ve dik görünümün özelliğinden yararlanılabilmektedir. Fosforlu Dar Dokuma imalatımıza ait sayfamızdan konu ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Misinalı dar dokuma mamüllerinin imalatında farklı iplik türleri ve katkı maddelerinin kullanılmasının yanında dar dokuma teknikleri ile farklı desen  ve teknik özellikte mamül çalışmaları yapılabildiği gibi, jakarlı dar dokuma teknolojisi kullanılarak daha özgün ve özel mamüllerin imalatı da mümkündür. Örneğin; misinalı bir dar dokuma üzerine firma isim, logo, slogan yada marka çalışması yapılabilmektedir. Jakarlı Misinalı Dar Dokuma imalatımıza ait sayfamızdan konu ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tüm hakları Aker Dar Dokuma ve İplik Sanayi Anonim Şirketi'ne aittir. Hiçbir sebeple kopyalanamaz ve kullanılamaz. ® 2013 >> Site Haritası