Pamuk Dar Dokuma

Pamuk Dar Dokuma

Pamuk Dar Dokuma

Pamuk dar dokuma mamulleri yüzde yüz pamuk ipliği kullanılarak imal edilen dar dokuma mamullerdir. Bu mamuller yaygın olarak yumuşak tuşe ve boyanabilir olma özellikleri sebebiyle tercih edilmektedirler.

Pamuk dar dokuma mamullerinin imalatında müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerine uygun olarak ham pamuk ipliği yada fabrikadan boyalı pamuk iplikleri kullanılmaktadır. Müşterilerimiz ham pamuk ipliğinden imal edilen mamulleri, imalat sürecinin ardından istedikleri renklerde boyatabilmektedirler. Bu sayede standart fabrika renk seçeneklerinin haricinde özgün renk çalışmaları da yapabilmektedirler.

Ancak müşterilerimize renkli pamuk dar dokuma taleplerinde öncelikle fabrikadan boyalı pamuk ipliklerini tercih etmelerini öneriyoruz. Bu sayede çok daha kesin, kaliteli ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Dikiş ipliği kullanılarak imal edilen dar dokuma mamülleri de dar dokuma sektöründe pamuklu dar dokuma olarak tabir edilmektedir. Yakın özelliklere ve tuşeye sahip olmalarına karşın bazı noktalarda farklılık gösterebilmektedirler. Bu sebeple müşterilerimize ihtiyaç duydukları teknik özellik ve kullanım yerlerine uygun olarak dikiş yada pamuk ipliği seçeneklerini sunmaktayız.

Pamuklu dar dokuma mamullerinin imalatı esnasında farklı iplik türlerinin dokumaya dahil edilmesi de mümkündür. Örneğin; boyanma özelliğine sahip pamuklu dar dokuma mamulünün belirli noktalarında boya almayan iplik türlerinin (örneğin; polipropilen) kullanılması ile mamulün boyama işlemi sonrasında çift renk özelliği kazanması sağlanabilmektedir. Polipropilen iplik tesisimizin sağladığı geniş renk, kalite ve denye özelliklerinde polipropilen iplik imal edebilme esnekliğimiz, müşterilerimize pamuklu dar dokuma mamullerin içerisinde kullanılmak üzere geniş polipropilen iplik seçenekleri  sunmamıza imkan sağlamaktadır. Polipropilen İplik imalatımız ile ilgili sayfamızdan konu ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mamulün imalatı esnasında içerisine farklı katkı maddelerinin kullanılması da mümkündür. Özgün ve farklı bir çalışma yapmak isteyen müşterilerimizin mamullerine ham yada fabrikadan boyalı pamuk ipliği, polipropilen, sim, misina yada polyester iplik katkısı yaparak ihtiyaçlarını karşılayacak imkanlar sunmakta ve bu sayede mamulde özgünlüğün ön plana çıkmasını sağlamaktayız.

Pamuklu dar dokuma mamullerinin renklendirilerek farklılaştırılmasının yanında, dar dokuma teknikleri ve desen çalışmaları ile de özgünlük kazandırılabilmektedir. Mamulün kalınlık, tuşe ve genişlik gibi özellikleri diğer tüm dar dokuma mamullerimizde olduğu gibi müşterilerimizin taleplerine uygun olarak ayarlanabilmektedir.  Örneğin; bir pamuklu dar dokuma mamulünün üzerinde yatay bombeler oluşturarak oluklu tabiri ile isimlendirilen desen çalışması yapılabilmekte ve yaygın olarak kemer imalatında tercih edilmektedir.

Pamuklu dar dokuma mamullerinde jakarlı dar dokuma teknolojisinin kullanılması ile çok daha özgün ve farklı mamul çalışmaları yapılabilmektedir. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda pamuklu bir dar dokuma mamulünün üzerine firma ismi, logo, slogan yada marka çalışması yapılabilmektedir. Jakarlı Pamuk Dar Dokuma imalatımız ile ilgili sayfamızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Pamuk ipliği en doğal iplik türü olma özelliğinden dolayı yaygın olarak tekstil, hazır giyim, ayakkabı, kemer ve çanta imalatı gibi sektörlerde tercih edilmektedir. Mamulün asıl kullanımının yanında aksesuar ve süsleme amacıyla kullanımı da yapılmaktadır.

Tüm hakları Aker Dar Dokuma ve İplik Sanayi Anonim Şirketi'ne aittir. Hiçbir sebeple kopyalanamaz ve kullanılamaz. ® 2013 >> Site Haritası