Polipropilen Dar Dokuma

Polipropilen Dar Dokuma

Polipropilen Dar Dokuma

Polipropilen dar dokuma mamulleri polipropilen iplik kullanılarak imal edilen dar dokuma mamulleridir. Bu mamuller, dar dokuma sektörünün polipropilen ipliğin teknik özellikleri sebebiyle farklı sektörlerce  en çok rağbet gören mamul türüdür.

Polipropilen dar dokuma mamülleri genellikle tek renk olarak tercih edilmektedir. Bu sebeple müşterilerimizin ihtiyaçlarına en hızlı şekilde cevap verebilmek amacıyla Merter ve Eminönü’nde (Mercan) bulunan şubelerimizde değişik kalite, santim, desen ve özelliklerde polipropilen dar dokuma mamullerimiz sürekli şekilde hazır bulunmaktadır.

Polipropilen dar dokuma mamulleri yaygın olarak çanta, ayakkabı, iş güvenliği, ev tekstili, kemer imalatı ve taşımacılık gibi farklı sektörlerde tercih edilerek kullanılmakta ve kolon, lastik, şerit, biye, balıksırtı, ekstrafor gibi tabirler ile teknik özelliklerine bağlı olarak isimlendirilmektedir.

Yaygın olarak tek renk polipropilen dar dokuma mamulleri tercih edilmekle birlikte, müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerine bağlı olarak farklı renk kombinasyonları ile mamul imalatı da yapılmaktadır. Farklı renklerde polipropilen ipliklerin aynı mamulde kullanılması gibi, farklı dar dokuma teknikleri ile de desen çalışmaları yapılarak mamullerde ihtiyaç duyulan görsel ve teknik özellik farklılıkları sağlanabilmekte, özgün mamul tasarımları ortaya çıkartılabilmektedir.

Örneğin; ağır taşlama yada yıkamaya girecek hazır giyim mamullerinde kullanılmak üzere dizayn edilmiş ve bu işlemlere karşı mukavemetli polipropilen dar dokuma mamullerimiz bulunmaktadır. Bu sayede, müşterilerimizin imalatlarında sorun yaşama ve fire verme ihtimallerini kendi mamullerimize bağlı olarak düşürmeyi hedeflemekteyiz. Mamullerimiz ağır taşlama yada yıkama işlemi ardından sökülme, atma, yırtılma gibi deformasyonlar yaşamamaktadır.

Polipropilen dar dokuma mamullerindeki lider ve iddialı konumumuz öncelikle müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerine uygun kalite, teknik özellik, fiyat ve renklerde polipropilen iplik imal etmemizi sağlayan iplik tesisimizden gelmektedir. İplik tesisimiz sayesinde müşterilerimizin taleplerine uygun özgün renk ve denye çalışmaları yapabilmekte, dokunacak mamulün eşsiz ve özgün özelliklere sahip olmasını sağlayabilmekteyiz. Bu sayede müşterilerimizin mamullerinin de ayırt edici özellik teşkil etmesini sağlayarak kendi sektörlerinde farklılaşarak özgünleşmesine yardımcı olmaktayız. Polipropilen İplik imalatımız ile ilgili sayfamızı ziyaret ederek konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Polipropilen dar dokuma mamullerinin imalatında fosforlu polipropilen iplik kullanılarak mamulün yetersiz aydınlatmalı ortamlarda parlama özelliği kazanması da sağlanabilmektedir. Mamul tamamıyla fosforlu polipropilen iplikten imal edilebileceği gibi, mamulün içerisinde yatay ve dikey çizgiler şeklinde de kullanılarak farklı desen çalışmaları da yapılabilmektedir. Bu tarz mamuller yaygın olarak iş güvenliği, çocuk çantası, ekstrem doğa sporları malzeme, ekipman ve elbiselerinde tercih edilmektedir. Fosforlu Dar Dokuma imalatımız ile ilgili sayfamızı ziyaret ederek konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Polipropilen dar dokuma mamullerinin imalatı esnasında içerisine sim, misina, lateks,  polyester gibi farklı iplik ve katkı maddeleri katılabilmektedir. Örneğin; sim katılarak dar dokuma mamulünde süsleme yapılabileceği gibi, lateks katılarak mamule esneme özelliği kazandırılabilmektedir. Elastik Dar Dokuma imalatımız ile ilgili sayfamızı ziyaret ederek konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tüm hakları Aker Dar Dokuma ve İplik Sanayi Anonim Şirketi'ne aittir. Hiçbir sebeple kopyalanamaz ve kullanılamaz. ® 2013 >> Site Haritası