Simli Dar Dokuma

Simli Dar Dokuma

Simli Dar Dokuma

İmalatı esnasında içerisine sim dahil edilen dar dokuma mamulleridir. Sim, bu mamullerde yatay yada dik konumda, atlamalı yada sürekli şekilde kullanılabilmektedir. Mamulde kullanılan simin ne ölçüde, yoğunlukta ve sıklıkta mamül üzerinde görüneceği ayarlanabilmektedir. Bu sayede, mamul üzerinde sürekli bir sim izi uygulaması yapılabileceği gibi, atlamalı şekilde bir sim izi uygulaması yapılması da mümkündür. Simli dar dokuma mamulleri de diğer dar dokuma mamulleri gibi kolon, lastik, şerit, biye gibi tabirlerle isimlendirilmektedir.

Simli dar dokuma mamulleri yaygın olarak hazır giyim, çocuk çanta ve oyuncak imalatı gibi alanlarda süsleme amacıyla kullanılmaktadır.

Sim, bir çok farklı iplik türü ile kombine edilebilmekte ve aynı mamul içerisinde kullanılmaktadır. Pamuk, polyster, naylon gibi ipliklerle kullanılabilmekte ancak yaygın olarak teknik özellikleri sebebiyle polipropilen iplik ile kullanımı tercih edilmektedir.

Müşterilerimize daha hızlı, kaliteli ve uygun şekilde hizmet verebilmek amacıyla kurulan polipropilen iplik tesisimiz sayesinde, simli dar dokuma mamullerinde kullanılmak üzere geniş bir polipropilen iplik renk, kalite ve denye seçeneklerini müşterilerimize sunabilmekteyiz. Bu sayede ihtiyaç duyulan özgün renklerde simli mamullerin imal edilebilmesi, böylelikle müşterilerimizin de kendi mamullerine özgünlük ve farklılık kazandırabilmeleri mümkün olmaktadır. Polipropilen İplik imalatımız ile ilgili sayfamızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Simli dar dokuma mamullerinin imalatı esnasında farklı renklerde sim kullanımı, farklı renk ve teknik özelliklerde mamul ipliği kullanımı, katkı malzemeleri kullanımı ve dokuma teknikleri ile desen çalışmaları yapılması gibi yollarla mamullerin farklılaştırılması mümkündür. Tüm bu olasılıkların farklı kombinasyonları ile müşterilerimize özel tasarımlar yapabilmekteyiz. Örneğin; simli dar dokuma mamullerine lateks de katılarak mamule esneme özelliği kazandırılabileceği gibi, misina dahil edilerek de dik bir duruş elde edilebilmektedir.

Simli dar dokuma mamullerinin imalatı esnasında jakarlı dar dokuma teknolojisinin kullanılması da mümkündür. Mamulün imali esnasında üzerine firma isim, logo, slogan yada markasının silinmez ve solmaz şekilde işlenebilmektedir. Bu sayede en özgün ve firmaya özel simli dar dokuma çalışmaları yapılabilmektedir. Jakarlı Simli Dar Dokuma imalatımız ile ilgili sayfamızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tüm hakları Aker Dar Dokuma ve İplik Sanayi Anonim Şirketi'ne aittir. Hiçbir sebeple kopyalanamaz ve kullanılamaz. ® 2013 >> Site Haritası