Jakarlı Dar Dokuma

Jakarlı Dar Dokuma

Jakarlı Dar Dokuma

Gelişen teknolojinin en temel dinamiği olan bilgisayarların dar dokuma sektöründe etkin kullanımı ile gerçekleşen bir gelişmedir.

Jakarlı dar dokuma teknolojisi; firma isim, ünvan, logo, slogan yada marka gibi unsurların bilgisayarlı ortamda tasarlanarak, dokuma işlemi esnasında mamül üzerine yine bilgisayar destekli dar dokuma makinalarınca işlenmesidir.

Mamulünün imalatı esnasında gerçekleşen bir süreç olarak jakarlı dar dokumanın diğer süreçlerden  (örneğin: baskı) en temel farkı; mamul varlığını sürdürdüğü sürece varlığını koruması, silinme, solma ve atma yapmamasıdır.

Diğer bir ifade ile Jakarlı Dar Dokuma; düz dar dokuma mamullerinin imali esnasında manüel ayarlanabilen renk kombinasyonları ve desen çalışmalarından daha karmaşık, manüel olarak ayarlanması mümkün olmayan desenlerin bilgisayar teknolojisi sayesinde gerçekleştirilmesidir.

Jakarlı dar dokuma işlemi, dar dokuma mamulünün imali esnasında kendi ham maddesi olan iplik kullanılarak gerçekleştirilmektedir. İmalinden sonra üzerine ikincil bir işlem yada kimyasal yüzey uygulaması gerçekleştirilmediği için çok daha sağlıklı, uzun ömürlü ve başarılı sonuçlar vermekte ve polipropilen ipliğin tüm avantajları mamule yansıtılmaktadır. Ayrıca, baskı işlemlerinde karşılaşılan solma, silinme ve bir süre sonra baskıyı atma gibi sorunlar bu işlemde yaşanmamaktadır.

Müşterilerimizin isteklerine uygun olarak değişik iplik türevlerinin kombinasyonlar halinde kullanılması da mümkündür. Polipropilen iplik dışında, polyester, pamuk ve diğer iplik türleri ile de jakarlı dar dokuma çalışması yapılabildiği gibi, jakarlı dar dokuma mamülünün içerisinde sim katılarak süsleme, misina katılarak dik ve farklı bir duruş yada lateks (lastik) katılarak elastik bir özellik kazandırılabilmektedir. Fosforlu polipropilen iplik kullanılarak yapılan jakarlı dar dokuma mamul çalışmalarında mamulün tamamı ile fosforlu polipropilen iplikten imal edilmesi mümkün olduğu gibi, fosforsuz polipropilen iplikler içerisine sadece firma ismi, logo, slogan yada marka kısmına denk gelecek şekilde fosforlu polipropilen iplik kullanılarak imal edilmesi de mümkündür. Bu sayede bahsedilen unsurların ön plana çıkartılarak fark edilebilirliğinin yetersiz aydınlatmalı ortamlarda da arttırılması sağlanabilmektedir.

Müşterilerimize daha hızlı, standart, kaliteli ve uygun hizmet sunabilmek amacıyla kurulan polipropilen iplik tesisimiz sayesinde Jakarlı Dar Dokuma mamul çalışmalarında farklı teknik özellik,kalite ve renk seçeneklerinde imal edilen polipropilen ipliklerimizden yararlanmaktayız. Polipropilen İplik imalatımız ile ilgili sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Jakarlı dar dokuma mamullerimiz özgün tasarımlar ile farklı konsept çalışmaları oluşturmak isteyen müşterilerimiz tarafından tercih edilmektedir. Müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerine uygun şekilde firmaya özel yapılan bu konsept çalışmalar sayesinde, müşterilerimizin marka ve mamullerini kendi pazarlarında farklılaştırılarak konumlandırabilmelerine yardımcı olmaktayız.

Jakarlı dar dokuma mamulleri imal edilmelerinin ardından sıcak işlem ve ezme işlemi gibi farklı işlemlerden geçirilerek kaygan ve pürüzsüz bir tuşeye kavuşturulabilmektedir.

Jakarlı dar dokuma mamüllerimiz genellikle erkek iç çamaşırlarında, kimlik boyun askılarında, kemer imalatında, çantalarda ve bir çok farklı sektörde kullanılmaktadır.

Tüm hakları Aker Dar Dokuma ve İplik Sanayi Anonim Şirketi'ne aittir. Hiçbir sebeple kopyalanamaz ve kullanılamaz. ® 2013 >> Site Haritası