Jakarlı Fosforlu Dar Dokuma

 

Jakarlı Fosforlu Dar Dokuma, jakar teknolojisi ile imal edilen mamüllerde fosforlu ipliğin kullanılması ile elde edilen mamül türüdür.

Bu mamüller genellikle, okul çantalarında, iş güvenlik malzemelerinde, eğlence sektöründe ve parlama istenen değişik alanlarda kullanılmaktadır. Bu uygulama ile imal edilen mamuller gündüz olduğu kadar geceleri de dikkat çekmektedir.

Bu çalışmalarda, firmaların isim, slogan, marka, logo ya da benzerlerinin fosforlu iplikler kullanılarak dar dokuma mamülleri üzerine işlenmektedir. Bu uygulama mamulün imalatında gerçekleştirilmekte ve herhangi bir kimyasal ürün kullanılmamaktadır. Jakar uygulaması ikincil bir işlem değildir. Bu sebeple baskı uygulamasında karşılaşılan sonradan solma, dökülme ya da silinme gibi problemler bu uygulama da yaşanmaz.

Jakarlı fosforlu dar dokuma çalışmalarında fosforlu polipropilen  iplikler ile birlikte  poliporpilen, polyester, pamuk, sim ve benzeri iplik türevleri de kullanılabilmekte, lateks eklemesi ile elastikiyet kazandırılabilmektedir. Mamullerin tamamının parlamaması ancak istenen bölgelerin parlaması sağlanabileceği gibi, tuşe ve iplik tercihlerine uygun çalışmalarda yapılabilmektedir.

Jakarlı dokuma çalışmalarımız olan jakarlı polipropilen, polyester, pamuk, misinalı, simli ve elastik gibi her türlü uygulamamda fosforlu iplik kullanımı mümkündür.

Polipropilen iplik tesisimiz ile ilgili sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Farklı iplik türevlerinin kullanılması ile renk çeşitliliğinin yanında, desen çalışmaları ile de farklılıklar oluşturulabilmektedir.

Tüm hakları Aker Dar Dokuma ve İplik Sanayi Anonim Şirketi'ne aittir. Hiçbir sebeple kopyalanamaz ve kullanılamaz. ® 2013 >> Site Haritası