Jakarlı Polipropilen Dar Dokuma

Jakarlı Polipropilen Dar Dokuma

 

Jakarlı polipropilen dar dokuma, bilgisayar teknolojisinin dar dokuma sürecine entegrasyonu sonucu mümkün kılınan bir gelişmedir.

Bu entegrasyon iki yönlü olarak yapılmaktadır. Bilgisayar destekli desen tasarımı süreci, istenen mamülün dar dokuma imaline uygun şekilde tasarlanması ilk sürecidir. Tasarlanan mamülün, bilgisayar destekli dar dokuma makinalarında gerekli düzenlemeler ile çalışmasının yapılması ise diğer süreçtir.

Jakarlı dar dokuma teknolojisi ile firmaların isim, marka ya da sloganlarının yazılması ile isteğe bağlı her hangi bir çalışma yapılabilmektedir. Jakarlı dar dokuma çalışmasının baskı ve benzeri diğer çalışmalardan çok ciddi farkları ve avantajlı yönleri vardır. Jakarlı dar dokuma çalışmaları polipropilen, polyester, nayon, mus ya da pamuk gibi bir çok farklı iplik türü ile yapılabilmektedir.

Bu işlem, dar dokumanın imali esnasında, mamülün kendi hammaddesi olarak kullanılan ipliklerin teknoloji yardımı ile daha karmaşık desen çalışmalarında kullanılması ile hayata geçirilen bir çalışmadır. Bu sebeple, baskı gibi çalışmalarda görülen zaman ile silinme, boya atma ve solma gibi sorunlar yaşanmaz. Mamül var olduğu sürece yazı, slogan ya da marka da var olacaktır.

Jakarlı dar dokuma mamüllerinin imalinde en fazla tercih edilen polipropilen ipliği kendi tesislerimizde ihtiyaçlara uygun olarak üretebilmekteyiz. Bu nokta da müşterilerimize en geniş renk ve kalite seçenekleri ile en geniş teknik özellik imkanlarını da sunmaktayız.

Bir jakarlı polipropilen dar dokuma mamülünün imali esnasında bir çok farklı renk seçeneği, dokuma tekniği ve desen çalışması yapılabilmektedir.

Ayrıca, fosforlu polipropilen iplik kullanılarak yazı, slogan ya da marka çalışmasına az ışıklı ve ışıksız ortamlarda parlama özelliği verilebilmektedir. Jakarlı fosforlu dar dokuma mamüllerimiz hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Jakarlı polipropilen dar dokuma çalışmalarında yazı, slogan ve mark üzerinde farklı, mamülün taban çalışmasında farklı renk ya da iplik türleri kullanılabilmektedir. Bu nokta da boya almayan bir iplik türü ile yazı, slogan ve marka çalışması yapılırken, mamül tabanı olarak boya alan bir iplik türü kullanılabilmekte ve bu sayede mamülün komple boyanması sonucu sadece taban renginin değiştirilmesi mümkündür.

Bu tarz bir çalışma genelde, bir  mamülün birden farklı bir çok varyasyonuna düşük miktarlarda ihtiyaç duyan müşterilerimiz tarafından tercih edilen bir yoldur. Ancak, öncelikli tercih taban ve yazı renklerine uygun olarak dar dokuma imalatının yapılmasıdır ki bu şekilde daha sağlıklı ve sorunsuz mamüller elde edilebilmektedir.


Tüm hakları Aker Dar Dokuma ve İplik Sanayi Anonim Şirketi'ne aittir. Hiçbir sebeple kopyalanamaz ve kullanılamaz. ® 2013 >> Site Haritası