Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.

Dar Dokuma Kolon

Dar Dokuma Kolon

Dar Dokuma Kolon

Dar dokuma kolon mamülleri diğer mamüllere oranla gramaj anlamında daha ağır, tuşe anlamında daha sert, mukavemet noktasında ise daha güçlüdürler. Polipropilen, polyester, pamuk gibi bir çok farklı iplik türü ile imal edilebilen bu kolon mamülleri, kullanım alanlarına göre teknik özellikleri belirlenen mamüllerdir.

Örneğin; dar dokuma çanta kolonu olarak kullanılacak ise, taşıcağı yük, tutuş sıklık ve şekline göre form bozulmasını engellemek amaçlı gramaj ve sertlik özellikleri belirlenmelidir. Kemerlik kolon olarak kullanılacak ise, tercih edilecek tokaya uygun genişlikte ve kemer görevini görmesine uygun bir tokluk, sertlik ve desene sahip olmalıdır.

Dokuma kolon mamülleri logo, slogan, motto ve desenli olarak da imal edilebilmektedir. Jakarlı dar dokuma sayfamızı ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Polipropilen kolon mamülleri hafiflikleri, ihtiyaç duyulan mukavemet, yük taşıma ve güç kapasiteleri, kir ve leke tutmayan yapıları, hijyenik ve mikrop barındırmama özellikleri, ayrıca da geri dönüşüme uygun oluşları sebebiyle tercih edilmektedir.

Polyester kolon mamülleri, yüksek mukavet, yük taşıma ve güç kapasiteleri, kaygan yüzeyleri ve tuşelerinin oluşturduğu kaliteli duruşları, aşınmaya karşı daha dirençli oluşları sebebiyle tercih edilmektedir.

Pamuk kolon mamülleri, en doğal malzeme olan pamuktan imal edilmiş olmaları, imalat sonrasında istenen renklere kazan boyama yöntemi ile kolaylıkla boyanabilmeleri, kemer yapımına ve kullanımına uygunlukları sebebiyle tercih edilmektedirler.

Tüm kolon çeşitleri, diğer dar dokuma mamülleri gibi farklı katkı malzemeleri ile kullanım alanlarına göre farklılaştırılabilmekte ve farklı şartlara uyumlulukları sağlanabilmektedir. Örneğin; fosfor katkısı ile ışıksız veya düşük ışıklı ortamlarda parlamaları, alevlenmeye karşı direnç katkısı ile yanmaya karşı direnç kazanmaları, UV katkısı ile güneş ışıklarına karşı daha dirençli ve uzun ömürlü bir kullanım sunmaları, sim katkısı ile süsleme, farklı iplik renk kombinasyonları ile kamujlaf, alaca, otantik desen çalışmalarının ortaya çıkartılması sağlanabilmektedir.

Dar dokuma kolonlarının gereğinden fazla gramajlı olması maliyet yanında, kullanım noktasında da gereksiz bir ağırlık ve kabalık oluşturmakta, aşırı oranda bir sertlik kullanım konforunu bozmakta, fazla yumuşaklık ise sürekli kullanımda form bozukluğuna sebebiyet vermektedir. Her mamülde olduğu gibi, kullanım yerine ve şekline uygun şekilde imal edilmesi, tüketici ihtiyaçlarını en uygun şartlarla karşılayabilmek isteyen müşterilerimiz için önemlidir. Bu sebeple müşterilerimizin imalat düzeyindeki beklentilerine ek olarak, onların müşterilerinin de ihtiyaçlarını öngörebilmemizin gerektiğinin farkındayız. Müşteri memnuniyetinin tedarik zincirindeki performansın bir sonucu olduğunu öngörmekteyiz.

Dokuma kolon mamülleri genellikle çanta kolonu, iş güvenlik kemeri, tüfek kolonu, pantolon kemer kolonu, emniyet kemeri, bariyer kemeri, ağaç bağlama kemeri olarak ayakkabı sektörü, taşımacılık sektörü, giyim sektörü, askeri malzeme sektörü gibi bir çok farklı alanlarda tercih edilmektedir.

Dokuma kolon mamülleri dışında şeritlastik ve biye mamüllerimizi de inceleyebilir, iletişim sayfamızdan bize ulaşabiliriniz.

Dar Dokuma Kolon - Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.
Dar Dokuma Kolon - Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.

Dar dokuma kolon mamüllerimiz geniş renk ve özellik çeşitleriyle mağazalarımızda stoklu şekilde bulunmaktadır.

Mağaza bilgilerimize iletişim sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ürün markası: Aker Dar Dokuma

For english please visit Narrow Woven Fabric page.

You cannot copy content of this page