Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.

Dar Dokuma Lastik

Dar Dokuma Lastik

Dar Dokuma Lastik

Dokuma lastik mamülleri içerisinde bulunan lateks katkısı sayesinde esneme ve tekrar toparlanma özelliği kazanmış mamüllerdir. Bu mamüller süper lastik veya dokuma lastik olarak da isimlendirilmektedir. İstenen kalınlık, mukavemet, sertlik, esneme ve toparlanma aralığı gibi bir çok farklı kriterle çeşitlendirilebilmektedir. Kullanım alanlarına göre teknik özellikleri değişse de, farklı desen çalışmaları ile görsel olarak da çeşitli alanlarda kullanıma uygundur. Genellikle erkek boxer lastiği, pantolon askı lastiği, tekstil ve giyim sektörü, mobilya sektörü, otomotiv ve havacılık sektörü gibi bir çok farklı alanda tercih edilmektedir.

Bu esneme özelliği; müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerine uygun oranlarda ve şekillerde sağlanabilmektedir. Örneğin; bazı müşterilerimiz 1/3 oranında esneme isterken, bazı müşterilerimiz kullanım alanlarına uygun şekilde çok daha az esneyen ve hızlı şekilde kendisini toparlayan, esneme özelliği güç gerektiren sert mamüller tercih etmektedir. Mamülün esneme gevşekliği doğru şekilde konumlandırılmalı ve öngörülen kullanım süresince bu konumunu koruyabilmelidir.

Dokuma lastikler aynı zamanda jakar teknolojisinden yararlanılarak üzerine marka, logo, slogan, motto ve desenler işlenerek de imal edilebilmektedir. Bu işlem esneme özelliğine tam uyumlu olmakta ve zaman içerisinde atma ve solma yapmamakta, mamülle eşdeğer bir ömüre ve bütünleşik bir yapıya sahip olmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için jakarlı dar dokuma sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Tekstil lastik çeşitleri içerisinde dar dokuma lastikler önemli bir yere sahiptir. Gerek teknik özellikleri, gerekse de her alana görsel anlamda da uyum sağlayabilme özellikleri tercih edilmelerinde önemli etkenlerdir.

Diğer taraftan farklı iplik türevleri ve katkı malzemeleri ile imal edilebilmeleri de dikkat çekmelerine sebep olmaktadır. Simli katkılarla görsel bir güzellik ve parıldama katılabildiği gibi, fosforlu iplik katkısı ile ışıksız veya düşük ışıklı ortamlarda florasan bir etki ile parlamaları sağlanabilmektedir. Düz veya kombinasyon renkler ile kamuflaj ve alaca gibi görsel özellikler elde edilebildiği gibi, farklı desen modelleri ile de tuşeleri değiştirilebilmektedir.

Dokuma lastikler mus, polipropilen, polyester, pamuk gibi bir çok farklı iplik türeviyle imal edilebilmektedirler.

Dar dokuma lastikler bir çok alanda kullanılmakla birlikte, genellikle giyim sektöründe, iç çamaşırı sektöründe boxer lastiği olarak, ayakkabı sektöründe ve otomotiv sektöründe tercih edilmektedir. 

Dokuma lastik mamülleri dışında kolon, şerit ve biye mamüllerimizi de inceleyebilir, iletişim sayfamızdan bize ulaşabiliriniz.

Dar Dokuma Lastik - Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.
Dar Dokuma Lastik - Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.

Dar dokuma lastik mamüllerimiz müşterilerimizin taleplerine uygun şekilde geniş renk ve özellik çeşitleriyle imal edilmektedir. Stoklu şekilde mağazalarımızda bulunmamaktadır.

Mağaza bilgilerimize iletişim sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ürün markası: Aker Dar Dokuma

For english please visit Narrow Woven Fabric page.

You cannot copy content of this page