Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.

Dar Dokuma Şerit

Dar Dokuma Şerit

Dar Dokuma Şerit

Diğer dar dokuma mamülleri ile karşılaştırıldığında dar dokuma şeritler çok daha zarif, hafif, ince ve tuşesi yumuşak mamüllerdir. Polipropilen , polyester, pamuk gibi bir çok farklı iplik türleri ile de imal edilebilmektedir. Ancak kullanım alanlarının gereksinimleri sebebiyle yoğunluklu olarak pamuk ipliği tercih edilmektedir. Bazı dar dokuma imalatçıları dikiş ipliği ile de bazı çalışmalar yapmaktadır. Ancak bu mamüller hakkını veren iplik türü ham pamuktur.

Pamuk ipliğinin yumuşak ve hoş tuşesi, zarif ve ince yapısı, kullanım yerine uygun görsel bir desen tasarımı ile buluştuğunda bir çok noktada belirgin bir farklılığa sebep olarak kendini göstermektedir.

Dokuma şerit mamüllerinin üzerine jakar teknolojisiden faydalanılarak marka, logo, slogan, motto ve desen çalışmaları işlenebilmektedir. Bu işlem zaman içerisinde silinmeyen, atma, solma ve dökülme yapmayan, mamülle özdeş bir ömür ve bütünleşik bir yapıya sahip olacak şekilde, dokuma esnasında gerçekleştirilmektedir. Daha detaylı bilgi almak için Jakarlı dar dokuma sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Dar dokuma şerit mamülleri bir çok alanda kullanılmakla birlikte, genellikle çanta şeriti uygulamalarında, ev tekstili sektöründe, ayakkabı sektöründe ve tekstil giyim sektöründe tercih edilmektedir. İnsan teni ile temas eden noktalarda zarifliği, yumuşak dokusu ve hafifliği ile dokuma şeritler en uygun mamüllerdir. Üzerlerinde kullanıldıkları diğer mamüllere daha zarif ve hoş bir görüntü katmakta, farklı desen ve renklerin kullanılması sayesinde de otantik ve yöresel sonuçlar elde edilebilmektedir. 

Dokuma şeritler imal edilirlerken kullanılan bazı katkı malzemeleri veya farklı iplik türevleri ile de farklılaştırılabilmektedir. Örneğin; misina katkısı ile parıldama özelliği katılarak görsel bir süsleme sağlanabildiği gibi, fosfor katkısı ile geceleri veya ışıksız / düşük ışıklı ortamlarda floresan bir görüntü elde edilerek parlama sağlanabilmekte bu sayede iş güvenliği gerektiren noktalarda tercih edilmektedir. 

Tekstil sektörü, dar dokuma imalatçıları içerisinde dar dokuma şerit fiyatları ise sayılan tüm bu teknik detaylara ve talep edilen metre miktarına göre değişişiklik göstermektedir.

Dokuma şerit mamüllerimiz dışında kolonlastik ve biye mamüllerimizi de inceleyebilir, iletişim sayfamızdan bize ulaşabiliriniz.

Dar Dokuma Şerit - Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.
Dar Dokuma Şerit - Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.

Dar dokuma şerit mamüllerimiz çeşitli renk ve özellik çeşitleriyle mağazalarımızda stoklu şekilde bulunmaktadır.

Mağaza bilgilerimize iletişim sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ürün markası: Aker Dar Dokuma

For english please visit Narrow Woven Fabric page.

You cannot copy content of this page