Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.

Pamuk Dar Dokuma

Pamuk Dar Dokuma

Pamuk Dar Dokuma

Pamuk dar dokuma; ham pamuk olarak tanımlanan iplik türevi ile imal edilen mamüllerdir. Müşteri taleplerine göre dikiş ipliği adı verilen iplik türü ile de imal edilmektedir.

Bu mamüller yoğunluklu olarak kemer imalatında, iç ve dış giyim tekstilinde, ayakkabı ve aksesuar sektörleri gibi farklı sektörülerde kullanılmaktadır.

Diğer iplik türlerine göre daha doğal ve sağlıklı oluşları yanında, yumuşak tuşeleri sebebiyle de tercih edilmektedirler. Renk çeşitliliği sağlanabilmesine karşın, yoğunluklu olarak doğal ekru renkte kullanılmaktadır.

Farklı iplik türevleri ile birlikte kullanılmaları mümkün olmakla birlikte, bu uygulamalar nadiren ve gerekli hallerde tercih edilmektedir. Pamuk dar dokuma mamüllerinin kullanılacakları yere göre teknik özellikleri değişmekte ve bu özelliklere göre de alt isimler almaktadırlar. Örneğin; zarif, ince, hafif ve yumuşak tuşe istenen yerlerde pamuk dar dokuma şerit veya dar dokuma biye, daha kalın, sert ve ağırlıklı bir yapı gerektiren kemer uygulamalarında pamuk dar dokuma kolon veya elastik yapıları sebebiyle dar dokuma lastik tercih edilmektedir.

Pamuk dokumaların sonradan boyanması da, diğer polipropilen kolon ve polyester kolonlara göre mümkündür. Doğal ekru renkte dokunan mamüller, boyama işleminde daha uygun metrajlarda ve istenen renge en yakın şekilde boyanabilmektedir. Diğer iplik türleri ise, imalatları (çekimleri) esnasında hammadde düzeyinde boyandıkları için sonradan tekrar boyanmaları mümkün ve sağlıklı değildir.

Pamuk dokumalar aynı zamanda üzerlerine imalat sürecinde bütünleşik olarak marka, logo, motto veya desenler işlenerek de kullanılabilmektedirler. İmalat sonrası gerçekleştirilen baskı uygulamasından farklı olarak, bu işlem dökülme, solma, atma yapmaz, mamülün ömrüne özdeş bir ömre sahiptir. Daha detaylı bilgi için jakarlı dar dokuma sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerine en uygun imalat sürecini, en uygun kalite – termin – fiyat politikası endeksine göre planlayabilmeyi amaçlıyoruz. Bu sebeple gerekli ve uygun görüldüğü durumlarda; müşterilerimizin imalat süreçlerini yerinde gözlemleyerek yaşadıkları veya yaşamaları muhtemel sorunları, tecrübelerimizi bir araya getirerek birlikte çözmeye çalışıyoruz.

Dokuma pamuk mamülleri dışında polyester dar dokuma, polipropilen dar dokuma, simli, fosforlu, elastik (lastik) dar dokuma gibi diğer mamüllerimizi de inceleyebilir, iletişim sayfamızdan bize ulaşabiliriniz.

Pamuk Dar Dokuma - Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.
Pamuk Dar Dokuma - Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.

Pamuk dar dokuma mamüllerimiz belirli renk ve özellik çeşitleriyle mağazalarımızda stoklu şekilde bulunmaktadır.

Mağaza bilgilerimize iletişim sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ürün markası: Aker Dar Dokuma

Güncelleme tarihi: Nisan 23, 2024

For english please visit Plain Narrow Woven Fabric page.

You cannot copy content of this page

Başlıklar