Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.

Polyester Dar Dokuma

Polyester Dar Dokuma

Polyester Dar Dokuma

Polyester dar dokuma; özgül ağırlığı diğer iplik türlerinden daha yüksek olan polyester iplik ile üretilmeleri sebebiyle, aynı teknik özelliklerde dokunan diğer mamüllerden daha gramajlı, yani daha ağırdır. 

Polyester dar dokumalar apre, ısı ve ezme gibi işlemlerden geçirilerek, daha parlak parlak ve kaygan bir tuşeye sahip olabilmektedir. Bu sayede üzerinde kullanıldıkları mamüllere de kalite ve konfor göstergesi olarak işlev görmektedir.

Polyester dokuma mamülleri teknik farklılıklarına ve kullanılacakları alanlara göre isimler alabilmektedir. Örnek olarak polyester kolon, polyester palaska, polyester şerit ve polyester biye gibi isimler sayılabilir.

Polyester dokumalar, pamuk dar dokumaların sonradan boyanabilmeleri gibi sonradan boyanamazlar. Bu noktada polipropilen dar dokumalar ile benzerdirler.

Polyester dokumalar polipropilen dokumalardan daha mukavemetli, daha ağır, tuşesi daha kaygan mamüllerdir. Özellikle mukavemet ve direnç istenen kullanım alanlarda, tercihen de kaliteli tuşelerinden istifade edilmek istenen estetiğin ön planda olduğu alanlarda kullanılmaktadırlar. Ekstrem spor malzemeleri, havacılık ve denizcilik sektörleri, askeri malzemeler, uzay çalışmaları, emniyet kemerleri, otomotiv sektörü ve kaliteli tuşeleri sebebiyle polyester çanta kolonları olarak kullanılan çanta sektörü sayılabilir.

Polyester dokumalar, diğer mamüllere oranla görece maliyetli olmalarına karşın, kaliteli duruşları ve tuşeleri sebebiyle mamül farklılaştırma, pazar konumlandırma ve markalaşma çalışmaları yürüten müştelerimiz tarafından aynı jakarlı dar dokuma mamüllerimiz gibi tercih edilmektedir.

Polyester dokuma mamüllerimiz dışında pamuk, polipropilen, simli, fosforlu, elastik (lastik) dar dokuma mamüllerimizi de inceleyebilir, iletişim sayfamızdan bize ulaşabiliriniz.

Polyester Dar Dokuma - Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.
Polyester Dar Dokuma - Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.

Polyester dar dokuma mamüllerimiz müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarına uygun şekilde imal edilmektedir. Mağazalarımızda stoklu şekilde bulunmamaktadır.

Mağaza bilgilerimize iletişim sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ürün markası: Aker Dar Dokuma

For english please visit Plain Narrow Woven Fabric page.

You cannot copy content of this page