Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.

Polipropilen Dar Dokuma

Polipropilen Dar Dokuma

Polipropilen Dar Dokuma

Polipropilen dar dokumalar; teknik özelliklerinin en geniş kullanım alanını sunmaları sebebiyle en yoğun ve yaygın ilgiyi gören dokuma mamülleridir.

Dar dokuma tekstil sektöründe kullanılan en hafif ve kullanışlı iplik olarak kabul edilen polipropilen iplik, pp iplik ve polip iplik olarak da isimlendirilmektedir.

Polipropilen iplik alerjik reaksiyonlara sebep olmayan hijyenik bir yapıya sahiptir. Ter ve benzeri sebeplerle oluşan nem, nefes alan yapısı sayesinde dışarı atılmakta, nem ve su tutmadığı gibi kir ve leke de barındırmamaktadır. Polipropilen iplik ile imal edilen dar dokuma mamülleri doğaya dönüşüm ve tekrar kullanılabilirlik açısından, pamuk dar dokuma mamüllerinden sonra, diğer bir çok iplik türevinden daha avantajlı bir konumda bulunmaktadır.

Polipropilen dokumalarda farklı iplik türevlerinin birlikte kullanılmaları oldukça mümkündür. Örneğin simli iplik ile kullanılarak simli dar dokuma mamülleri, lateks katılarak lastik dar dokumalar, misina ipi katılarak da misinalı dar dokumalar imal edilebilmektedir.

Görsel ve kullanım farklılıklarına dayalı katkılar dışında, teknik gereksinimlere göre de farklı iplik katkılarının ve dokuma sonrası işlemlerin uygulanması mümkündür. Fosfor katkısı ile çok düşük ışıkta veya ışıksız ortamlarda parlayabilme özelliği, UV işlemi ile güneşe karşı dayanıklılık veya yangına / aleve dayanıklıklık kazandırılması bunlardan bir kaçı olarak sayılabilir.

Polipropilen dar dokumalar kullanılacakları alanlara göre farklı kalınlık ve desenlerde imal edilebilmekte ve bu farklılıklara göre; kalın ve sert yapıları sebebiyle dar dokuma kolon, daha zarif ve ince yapıları sebebiyle dar dokuma şerit ve dar dokuma biye gibi isimler alabilmektedir.

Polipropilen dokumalar çok geniş bir alanda ve farklı sektörlerde kullanılmaktadır. İlk akla gelen; çanta kolonu ve çanta biyesi olarak çanta sektöründe, kemerlik kolon olarak giyim sektöründe, bağlama kolonu olarak taşımacılıkta, iş güvenlik ekipmanlarında, spor malzemelerinde, ayakkabı sektöründe, otomotivde, mobilya sektöründe, yatak sektöründe kullanılması sayılabilir.

Polipropilen dokumalar aynı polyester dar dokumalar gibi sonradan boyanamazlar. Hammaddesi olan iplikler imalatları (çekimleri) esnasında hammadde düzeyinde boyandıkları için sonradan tekrar boyanmaları mümkün ve sağlıklı değildir.

Müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerine en uygun imalat sürecini, en uygun kalite – termin – fiyat politikası endeksine göre planlayabilmeyi amaçlıyoruz. Bu sebeple gerekli ve uygun görüldüğü durumlarda; müşterilerimizin imalat süreçlerini yerinde gözlemleyerek yaşadıkları veya yaşamaları muhtemel sorunları, tecrübelerimizi bir araya getirerek birlikte çözmeye çalışıyoruz.

Polipropilen dokuma mamülleri dışında polyester, pamuk, simli, fosforlu, elastik (lastik) dar dokuma mamüllerimizi de inceleyebilir, iletişim sayfamızdan bize ulaşabiliriniz.

Polipropilen Dar Dokuma - Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.
Polipropilen Dar Dokuma - Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.

Polipropilen dar dokuma mamüllerimiz çeşitli renk ve özellik çeşitleriyle mağazalarımızda stoklu şekilde bulunmaktadır.

Mağaza bilgilerimize iletişim sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ürün markası: Aker Dar Dokuma

For english please visit Plain Narrow Woven Fabric page.

You cannot copy content of this page