Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.

Dar Dokuma Biye

Dar Dokuma Biye

Dar Dokuma Biye

Biye; birden fazla kumaş parçasının genellikle kavisli veya dönüşlü ek yerlerinden, düzgün bir görüntü oluşturacak, açılma yapmayacak ve kullanımda problem oluşturmayacak şekilde birleştirilebilmesi için kullanılan ve bahsedilen birleşme noktalarına dikilen bir nevi yamadır. Bu sebeple dar dokuma biye mamülleri de kullanım alanlarından dolayı kenar biyesi, pislik kapama, çanta biyesi gibi farklı isimlerle de anılmaktadır.

Dar dokuma şeritlerden kalın ancak dar dokuma kolonlardan daha ince mamüllerdir. 

Yoğunluklu olarak polipropilen, polyester, pamuk gibi iplik türlerinden imal edilen biyeler, genellikle çantaların / bavulların iç ve kenar kısımlarında kullanılmak üzere çantalık biye olarak, giyim tekstilinde, aksesuar ve promosyon ürünlerinde ve ağaç bağlama uygulamaları gibi farklı alanlarda kullanılmaktadır.

Dokuma biyeler mukavemetli, aşınmaya dirençli, katlanarak dikime uygun mamüllerdir. Genellikle çanta sektöründe, ayakkabı sektöründe, otomotiv, deniz ve hava sektörlerinde, iş güvenlik malzemelerinde, promosyon ürünlerinde, askeri malzemelerde ve daha bir çok farklı alanda yoğun şekilde kullanılmaktadır. Uygulanacağı alana göre, kullanılacak iplik ve sertlik gibi teknik detaylarında farklılıklar oluşmasına karşın tüm bu ürünler dokuma biye olarak kabul edilmektedir.

Dokuma biyeler, dikim yapılacakları alanlara göre farklı en genişliklerinde imal edilebildikleri gibi, istenen teknik özelliklere göre de farklılaştırılabilmektedir.

Örneğin; ışıksız veya düşük ortamda parlama yapma özelliği için fosforlu iplik katkı uygulaması veya yanmayı geciktirmek için alevlenme geciktirici katkı uygulaması yapılabilmektedir. Sim katkısı ile parıldama ve daha süslü bir görüntü kazanımı sağlanabilirken, misina katkısı ile tek yönlü büzüşme özelliği elde edilebilmektedir. Dar dokuma biye mamülleri yoğunluklu olarak siyah veya beyaz olarak tercih edilmektedir. Ancak tek renk seçeneği ile sade, farklı renk kombinasyonları ile de otantik, kamuflaj veya alacalı sonuçlar elde edilebilmektedir. Farklı desen uygulamaları ile daha sert / yumuşak bir tuşe veya daha dik / gevşek bir duruş sağlanabilmektedir. İleri düzey mukavemet ve aşınmaya karşı direnç için ise farklı iplik türlerinden ve katkı malzemelerinden istifade edilebilmektedir.

Tüm bu teknik uygulamalar ile çok basit bir ürün gibi görülen biyeler, gündelik çanta biyesi olarak kullanılabildikleri gibi ile uzay teknolojilerinde de kullanılabilmektedir.

Müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerine en uygun imalat sürecini, en uygun kalite – termin – fiyat politikası endeksine göre planlayabilmeyi amaçlıyoruz. Bu sebeple gerekli ve uygun görüldüğü durumlarda; müşterilerimizin imalat süreçlerini yerinde gözlemleyerek yaşadıkları veya yaşamaları muhtemel sorunları, tecrübelerimizi bir araya getirerek birlikte çözmeye çalışıyoruz.

Dokuma biye mamülleri dışında kolonlastik ve şerit mamüllerimizi de inceleyebilir, iletişim sayfamızdan bize ulaşabiliriniz.

Dar Dokuma Biye - Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.
Dar Dokuma Biye - Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.

Dar dokuma biye mamüllerimiz geniş renk ve özellik çeşitleriyle mağazalarımızda stoklu şekilde bulunmaktadır.

Mağaza bilgilerimize iletişim sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ürün markası: Aker Dar Dokuma

For english please visit Narrow Woven Fabric page.

You cannot copy content of this page