Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.

Lastik Dar Dokuma

Lastik Dar Dokuma

Lastik Dar Dokuma

Lastik dar dokumalar; dokuma  işlemi esnasında mamül içerisine lateks katkısı kullanılarak belirli oranlarda esneme ve geri toparlanma özelliği kazandırılan mamüllerdir.

Lateks katkısının miktar ve kalitesi ile birlikte dokumanın teknik detaylarına bağlı olarak esneme özelliği farklılık gösterir. Müşterilerimiz mamülün kullanılacağı yere bağlı olarak farklı esneme katsayılarına, yumuşaklık, tuşe, desen ve renk kombinasyonlarına sahip mamüller tercih edebilmektedir.

Esneme kat sayısının düşük olması istenen sert ve mukavemetli lastik dar dokumalar otomotiv, havacılık, makina, mobilya, çanta / bavul ve pantolon kemer / askı sektöründe tercih edilebildiği gibi, esneme kat sayısı yüksek, görece yumuşak tuşeli, daha zarif dokuma lastikler de boxer ve ayakkabı sektörü gibi farklı sektörlerde farklı işlevleri yerine getirmek amacıyla tercih edilmektedir.

Lastik dokumaların farklı iplik ve katkı türevleri katılarak imal edilmeleri mümkündür. Farklı renk kombinasyonları ile kamuflaj veya alaca bir görsel sağlanabildiği, otantik ve yöresel desen çalışmaları gerçekleştirilebildiği gibi, farklı katkı malzemeleri ile de teknik bazı farklılıklar sağlanabilmektedir.

Örneğin; belirli bir ışık kaynağı altında parlama yapan reflektör uygulamaları, düşük veya tamamen ışıksız ortamlarda parlayabilme özelliği sağlayan fosfor katkıları, süsleme ve parıldama özelliği sağlayan sim katkıları, farklı teknik özelliklerin kazandırılması için kullanılan misina gibi katkılar sayılabilir. Tüm bu uygulamalar, dokuma lastiklerin kullanım alan, yer, ihtiyaç ve hedeflenen sonuç gibi değişkenlerine bağlı olarak tercih edilmektedir. 

Lastik dar dokumalar belirli ana renklerde ve santimlerde hazır bulunmaktadırlar. Ancak marka, logo, slogan, motto ve şekillerin üzerine bütümleşik şekilde işlenmesi, özgün desen çalışmaları ile özelleştirilmeleri mümkündür. Tüm bu işlemler jakarlı dar dokuma teknolojisi ile sağlanmaktadır. Bu işlem baskı uygulamalarındaki gibi, mamülün imalatından sonra gerçekleşen ikincil bir işlem değildir. Mamülün imalat işlemi esnasında, bütünleşik olarak gerçekleştirilen, zaman içerisinde baskı uygulaması gibi dökülme, atma, silinme yapmayan, mamülün ömrü ile özdeş sürece sahip bir uygulamadır. Daha detaylı bilgi için jakarlı dar dokuma sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Tekstil sektöründe ve dar dokuma imalatçıları içerisinde dokuma lastikler süper lastik, dokuma lastik, lastik dar dokuma, bel lastiği, askılık lastik, boxer lastiği gibi farklı şekillerde isimlendirilmektedir.

Müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerine en uygun imalat sürecini, en uygun kalite – termin – fiyat politikası endeksine göre planlayabilmeyi amaçlıyoruz. Bu sebeple gerekli ve uygun görüldüğü durumlarda; müşterilerimizin imalat süreçlerini yerinde gözlemleyerek yaşadıkları veya yaşamaları muhtemel sorunları, tecrübelerimizi bir araya getirerek birlikte çözmeye çalışıyoruz.

Dokuma lastik mamülleri dışında polyester, polipropilen, simli, fosforlu, pamuk dar dokuma mamüllerimizi de inceleyebilir, iletişim sayfamızdan bize ulaşabiliriniz.

Lastik Dar Dokuma - Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.
Lastik Dar Dokuma - Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.

Lastik dar dokuma mamüllerimiz belirli renk ve özellik çeşitleriyle mağazalarımızda stoklu şekilde bulunmaktadır.

Mağaza bilgilerimize iletişim sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ürün markası: Aker Dar Dokuma

For english please visit Plain Narrow Woven Fabric page.

You cannot copy content of this page