Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.

Düz Dar Dokuma

Düz dar dokumalar; mekanik imkanlar ve dar dokuma teknikleri ile desen çalışmaları oluşturulan, farklı iplik türev, denye ve renk kombinasyonları ile de imal edilen mamüllerdir. Düz dar dokuma mamüllerinde genellikle polipropilen, polyester, pamuk, naylon, saten, keten gibi iplik türleri ile sim, misina, lateks ve fosfor gibi  katkı malzemeleri tercih edilmektedir. En yoğun ve yaygın ilgiyi teknik özellikleri sebebiyle polipropilen iplik görmektedir.

Düz dar dokuma mamülleri günlük yaşantımızda; ev ve giyim tekstili, mobilya sanayi, uçak endüstrisi, çanta tutma sapları ve iç aparatları, dokuma saat kayışları, boyun kart / kimlik asacakları, boxer lastikleri,  bel kemerleri, emniyet kemerleri, iş güvenlik malzemeleri, otomotiv malzemeleri, yüksek teknoloji mamülleri, medikal ve spor malzemeleri, panjur ipleri, ağaç bağlama aparatları gibi bir çok farklı alanda karşımıza çıkmaktadır. Lezzetli bir çikolatanın şık kutusunda karşımıza çıkabileceği gibi, severek izlediğimiz bir tiyatro gösterisinin kostümlerinde, medikal operasyonlarda, çocuklarımızın okul çantalarında ve hatta uzay teknolojilerinde de karşımıza çıkabilmektedir.

Sade ve şık görünümleri sebebiyle genellikle tek renk olarak tercih edilen düz dar dokuma mamülleri, dayanıklı yapıları ile de uzun süre bizlere hizmet vermektedir. Talepler doğrultusunda; aşınmaya, çürümeye, güneş ışınlarına, ısıya, yük ve ağırlık taşımaya dirençli hale getirilebileceği gibi, sim ve misina gibi katkılar ile daha alımlı bir görüntüye,  fosfor katkısı ile ışıksız ortamda parlama yaparak güvenlikli bir yapıya da kavuşturulabilmektedir.

Müşterilerimizin mamül farklılaştırma çalışmalarına katkı vermek amacıyla geliştirdiğimiz desen çalışmalarının yanında, sektörel gelişime katkı vermek amacıyla da sürekli olarak farklı desen çalışmaları gerçekleştirmekteyiz.

Düz dar dokuma mamülleri sonsuz desen çalışma imkanı, farklı iplik türevleri, denye ve renk kombinasyonları ile geniş bir çalışma alanı oluştursa da, teknolojinin her sektöre sunduğu imkan ve avantajlar dar dokuma sektöründe de kendisini logo, marka ve slogan çalışmalarına imkan veren jakarlı dar dokuma teknolojisi ile göstermektedir.