Aker Dar Dokuma ve İplik San. A.Ş.

Jakarlı Dar Dokuma

Marka, logo ve sloganların dar dokuma mamüllerine uygulanması çalışmalarında mekanik imkanların yetersiz kalması sebebiyle bilgisayar destekli jakarlı dar dokuma teknolojisi kullanılmaktadır. Dar dokuma mamülünün imalatı anında gerçekleştirilmekte ve mamülün asli yapısı ile bütünleşiktir, baskı çalışmaları gibi ikincil bir uygulama değildir.

Baskı çalışmalarından en önemli ve temel farklı bu ikincil uygulama olmayışıdır. Bu sayede baskı uygulamalarında yaşanan; zaman içerisinde atma yapma, solma, dökülme gibi sorunlar ile karşılaşılmaz. Jakarlı dar dokuma uygulamalarının ömrü mamül ömrü ile eşdeğer olup, uzun yıllar sorunsuzca kullanılabilir.

Jakarlı dar dokumalar; dar dokuma teknikleri ve bilgisayar teknolojisi ile hazırlanan desenlerin farklı iplik türev, denye ve renk kombinasyonları kullanılarak imal edilen mamüllerdir.

Düz dar dokuma mamüllerinde olduğu gibi; genellikle polipropilen, polyester, pamuk, naylon, saten, keten gibi iplik türleri ile sim, misina, lateks ve fosfor gibi  katkı malzemeleri tercih edilmektedir. En yoğun ve yaygın ilgiyi teknik özellikleri sebebiyle polipropilen iplik görmektedir.

Jakarlı dar dokuma mamülleri günlük yaşantımızda; ev ve giyim tekstili, mobilya sanayi, uçak endüstrisi, çanta tutma sapları ve iç aparatları, dokuma saat kayışları, boyun kart / kimlik asacakları, boxer lastikleri,  bel kemerleri, iş güvenlik malzemeleri, otomotiv endüstrisi, yüksek teknoloji mamülleri, spor malzemeleri, panjur ipleri, ağaç bağlama aparatları gibi bir çok farklı alanda karşımıza çıkmaktadır. Lezzetli bir çikolatanın şık kutusunda karşımıza çıkabileceği gibi, severek izlediğimiz bir tiyatro gösterisinin kostümlerinde, medikal operasyonlarda, çocuklarımızın okul çantalarında ve hatta uzay teknolojilerinde de karşımıza çıkabilmektedir.

Jakarlı dar dokuma mamüllerimiz; mamüllerini rakip mamüllerden farklılaştırmak ve pazar konumlandırması yapmak isteyen müşterilerimiz tarafından tercih edildiği gibi;  marka oluşturma, tanıtma, bilinirlik arttırma süreçlerinde, şirket kimliği ve kültürü oluşturma çalışmalarında, pazarlama ve reklam faaliyetlerinde destekleyici bir uygulama unsuru olarak da değerlendirilmektedir.