Düz Dar Dokuma

Düz Dar Dokuma

Düz Dar Dokuma

Polipropilen başta olmak üzere farklı iplik türlerinin birisinden tek renk, karışık renk yada farklı iplik türlerinin bir kaçından karışık olarak imal edilen dar dokuma mamülleridir. Farklı teknik özelliklerine ve kullanım alanlarına göre kolon, lastik, şerit, biye, ekstrafor, balıksırtı gibi tabirlerle isimlendirilmektedirler.

Bu mamüllerde genellikle polipropilen, polyester, pamuk ve naylon iplik türleri ile sim, misina ve fosfor gibi katkı malzemeleri tercih edilmekle birlikte en yoğun ve yaygın ilgiyi teknik özellikleri sebebiyle polipropilen iplik görmektedir.

Müşterilerimize daha hızlı hizmet ve daha kaliteli dar dokuma mamullerini en uygun şartlarla sunabilmek amacıyla kurulan polipropilen iplik tesisimizde, geniş renk seçeneklerinde ve özelliklerde polipropilen iplik imal ederek, dar dokuma mamullerimizin kalite ve zamanında hızlı teslim süreçlerini optimum bir düzeyde tutabilmekteyiz.

Bir dar dokuma mamulünün kalitesini öncelikli olarak ham maddesi olan iplik belirlemektedir. Müşterilerimize ihtiyaç duydukları ve standart kalite ölçülerinde mamuller sunabilmek amacıyla ham maddemiz olan polipropilen  ipliği kendi tesislerimizde imal etmekteyiz. Polipropilen İplik  imalatımız ile ilgili sayfamızdan polipropilen iplik tesisimiz, Polipropilen Dar Dokuma imalatımız ile ilgili sayfamızdan ise polipropilen iplik ile üretilen dar dokuma mamullerimiz hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Düz dar dokuma mamulleri genellikle tek renk olarak talep görmekte ve kullanılmaktadırlar. Bu sebeple Merter ve Eminönü’ndeki şubelerimizde farklı renk ve özelliklerde düz dar dokuma mamulleri standart portföyümüz olarak, sürekli şekilde bulundurulmakta ve müşterilerimize sunulmaktadır. Bu sayede, mamul ve mamul kalitesi sürekliliğinin özenle üzerinde durarak müşterilerimizin kendi pazarlarındaki rekabet güçlerini arttırmayı ve pozisyonlarını güçlendirmeyi hedeflemekteyiz.

Düz dar dokuma mamullerinde  talepler doğrultusunda, dar dokuma teknikleri, farklı iplik, denye ve renk kombinasyonları kullanılarak desen çalışmaları yapılabilmektedir. Bu çalışmalar jakarlı dar dokuma olarak tabir ettiğimiz bilgisayarlı dar dokuma sisteminden farklı olarak mekanik sınırlar çerçevesindedir. Yazı, logo, slogan yada markaların mamul üzerine kalıcı olarak işlenmesi ancak jakarlı sistem ile mümkündür. Jakarlı Dar Dokuma imalatımıza ait sayfamızdan konu ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Düz dar dokuma mamulünün imalatı esnasında içerisine sim, lateks, misina ve reflektör gibi malzemelerden birisi yada bir kaçı katılarak farklı özelliklerde mamuller üretilebilmekte ve özgün çalışmalar ortaya çıkartılabilmektedir. Ayrıca, farklı renklerde iplikler kullanılarak da renk ve desen çalışmaları yapılabilmektedir.

Düz dar dokuma mamulleri ayakkabı, çanta, mobilya, kemer imalatı, taşımacılık gibi bir çok farklı sektör tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

Tüm hakları Aker Dar Dokuma ve İplik Sanayi Anonim Şirketi'ne aittir. Hiçbir sebeple kopyalanamaz ve kullanılamaz. ® 2013 >> Site Haritası