Fosforlu Dar Dokuma

Fosforlu Dar Dokuma

Fosforlu Dar Dokuma

Yeterli aydınlatmanın bulunmadığı ortamlarda üzerine ışık geldiğinde parlama özelliği gösteren dar dokuma mamulleridir  Bu mamullerin hiç bir aydınlatmanın bulunmadığı ortamlarda parlama özelliğine sahip olan türünün imalatı da mümkündür. İkisi arasındaki temel fark ; bir ipliğin aydınlatmanın olmadığı ortamlarda üzerine ışık gelmese dahi parlama özelliği göstermesidir.

Fosforlu dar dokuma mamulleri ile reflektörlü dar dokuma mamulleri arasındaki temel fark ise; reflektörlü dar dokuma mamullerinin sadece reflektör bulunan kısımları yetersiz aydınlatmalı ortamlarda üzerine ışık geldiğinde parlama özelliği göstermektedir. Fosforlu dar dokuma mamullerinde ise mamulün tamamı bu parlamayı gerçekleştirmektedir.

Fosforlu dar dokuma mamullerinin parlama özelliği ham madde olarak kullanılan iplikten ileri gelmektedir. Fosforlu dar dokuma imalatında yaygın olarak polipropilen iplik tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Müşterilerimize daha hızlı, kaliteli ve uygun hizmet sunabilmek amacıyla kurulan Polipropilen İplik tesisimiz sayesinde, müşterilerimizin talep ettikleri teknik özelliklerde dar dokuma mamullerini üretebilmekteyiz. Polipropilen İplik imalatımıza ait sayfamızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fosforlu dar dokuma mamülleri yaygın olarak çocuk ayakkabıları, iş güvenlik elbise, ekipman ve malzemeleri, doğa sporları elbise, ekipman ve malzemeleri, çocuk çantaları gibi yetersiz aydınlatmalı ortamlarda kullanılan ve parlama özelliği istenen noktalarda tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

Dar dokuma mamulünün tamamı fosforlu polipropilen iplikten imal edilebileceği gibi, mamulün belirli noktalarında yatay yada dikey çizgiler oluşturmak da mümkündür. Bu tür mamullerde  polipropilen ipliğin içerisine karıştırılan aynı renk yada farklı renkte ki fosforlu polipropilen iplik ile mamul üzerinde bir farklılık ve desen oluşturulabilmektedir.

Ayrıca mamulün içerisinde farklı iplik türleri ve renkleri de kullanılabilmekte, böylece farklı desen çalışmaları da gerçekleştirilebilmektedir. Mamulün imali esnasında içerisine sim, pamuk, polyester ve misina katılabileceği gibi, lateks katılarak elastik bir özellik de kazandırılabilmektedir. Ayrıca diğer tüm mamullerimiz gibi sıcak işlemden de geçirilebilmekte ve farklı bir tuşe elde edilebilmektedir.

Jakarlı dar dokuma teknolojisi ile imal edilen mamüllerde firma isim, logo, slogan yada markasının fosforlu şekilde ön plana taşınması da  mümkündür. Bu sayede, yetersiz aydınlatmalı ortamlarda yada üzerine ışık geldikçe istenen noktaların ön plana taşınması ve daha dikkat çeker bir hale getirilmesi mümkündür. Jakarlı Fosforlu Dar Dokuma sayfamızdan konu ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tüm hakları Aker Dar Dokuma ve İplik Sanayi Anonim Şirketi'ne aittir. Hiçbir sebeple kopyalanamaz ve kullanılamaz. ® 2013 >> Site Haritası