Polyester Dar Dokuma

Polyester Dar Dokuma

Polyester Dar Dokuma

Polyester dar dokuma, polyester iplik kullanılarak imal edilen dar dokuma mamulleridir. Yaygın olarak ithal edilen polyester dar dokuma mamullerini ülkemizde ilk kez yerli imkanlar ile imal ederek müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız.

Polyester ipliğin özgül ağırlığının yüksekliği sebebiyle, farklı bir iplik türü kullanılarak, aynı dar dokuma tekniği ve aynı iplik adedi ile dokunduğunda dahi polyester dar dokuma mamulleri diğer mamullerden daha gramajlı (ağır) olmaktadır.

Genellikle emniyet kemeri olarak kullanılan bu dar dokuma mamulleri  kaliteli ve güzel görünümleri sebebiyle zaman içerisinde çok farklı kullanım alanlarında da tercih edilmeye başlanmıştır. Polyester ipliğin parlak ve akışkan tuşesi kaliteli bir görünüm sağlamaktadır.

Mamullerine özgün ve farklı bir görünüm katmak isteyen, polipropilen ipliğin dahi üzerinde bir mukavemete ihtiyaç duyan müşterilerimize polyester dar dokuma mamullerimizi tavsiye etmekteyiz. Polyester dar dokuma mamulleri; şık, dolgun tuşe ve kaygan görünümleri, yüksek mukavemet dereceleri sebebiyle yaygın olarak çanta, iş güvenliği elbise, malzeme ve ekipmanları, ekstrem spor elbise, malzeme ve ekipmanları ile bazı özel taşımacılık malzemelerinde tercih edilmektedir.

Dokuma esnasında polipropilen iplik, sim, misina ve benzeri bir çok farklı iplik ve katkı malzemesi ile karışık şekilde kullanılabildiği gibi, yine polyester ipliğin değişik renkleri ile kombinasyonlar oluşturularak, desen teknikleri ile farklı desen çalışmaları yapılarak farklılaştırılabilmektedir.

Müşterilerimize daha hızlı, kaliteli ve uygun hizmet sunabilmek amacıyla kurulan polipropilen iplik tesisimizin sağladığı geniş renk ve kalite seçeneklerinde polipropilen iplik imalatımız ile polyester dar dokuma mamullerinin farklılaştırılmasında polipropilen iplikten etkin şekilde yararlanabilmekteyiz. Polipropilen İplik imalatımız ile ilgili sayfamızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Polyester mamullerin dokunma işleminin ardından sıcak işlem ve ezme işleminden geçirilerek daha parlak ve kaygan bir tuşe yakalanması mümkün olduğu gibi, farklı malzemeler ile işlenerek, örneğin silikon kaplanarak zor kayarlık özelliği de kazandırılabilmektedir.

Kaliteden ödün vermeyen müşterilerimizin vazgeçilmezi haline gelen bu mamulümüz Eminönü (Mercan) ve Merter’de bulunan şubelerimizde değişik santimlerde bulunmaktadır.

Polyester dar dokuma mamullerinin jakarlı dar dokuma sistemi ile firmalara özel hale getirilmesi mümkündür. Firma isim, ünvan, logo yada sloganlarının kalıcı olarak mamulün imalatı esnasında mamul üzerine işlenmesi ile en özgün ve farklı çalışmalar ortaya çıkartılabilmektedir. Jakarlı Polyester Dar Dokuma imalatımız ile ilgili sayfamızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tüm hakları Aker Dar Dokuma ve İplik Sanayi Anonim Şirketi'ne aittir. Hiçbir sebeple kopyalanamaz ve kullanılamaz. ® 2013 >> Site Haritası